32 721 85 71 Psofix
kontakt

PRODUKTY
sklep on-line

Szybki Kontakt
tel. +48 32 721 85 71
@ kontakt@psofix.pl
kontakt psofix
big info monitor

KURTYNY - ROLETY PRZECIWPOŻAROWEkurtyna ppoż kurtyna 1/2

 

Kurtyny są elastycznymi zamknięciami stref ppoż. Ze względu na niewielkie wymagania w zakresie warunków zabudowy, bardzo często wykorzystywane są jako kurtyny okienne. Są bardzo lekkie i idealnie wkomponowują się w otoczenie uzyskując wysoki efekt estetyczny. Bramy kurtynowe mogą zamykać bardzo duże przestrzenie do 35 m długości i 8 m wysokości. Osłony można malować na dowolny kolor z palety RAL.

 

BUDOWA

Brama kurtynowa składa się z następujących elementów:

  • płaszcza kurtyny,
  • wału,
  • prowadnic, 
  • napędu. 

 

Płaszcz kurtyny wykonany jest z tkaniny z włókna szklanego wzmocnionej drutem stalowym. Tkanina ta może być powleczona jednostronnie lub dwustronnie masą pęczniejącą z zawartością włókien węglowych. Płaszcz kurtyny jest nawinięty na wał i zamocowany między prowadnicami.  Całość osłonięta jest systemem maskownic. Maskownice wykonane są w kolorach wg ustaleń.

 

ZASADA DZIAŁANIA

Płaszcz kurtyny nawinięty jest na wał i utrzymywany w pozycji otwartej przez hamulec napędu mechanicznego, lub zamek topikowy. W przypadku zagrożenia pożarowego płaszcz kurtyny zostaje zwolniony i rozwija się zamykając strefę pożarową.

 

Na etapie projektowania często proponowana jest roleta ppoż. EI30/EI60 co w większości przypadków jest zabiegiem niepotrzebnym i na wyrost. Cena takiego rozwiązania jest znacząca a można zastosować rozwiązanie alternatywne w postaci naszego produktu - kurtyna przeciwpożarowa w jednym z czterech wariantów: E90/EW90/E120/EW120.

Rozwiązanie to jest znacząco korzystniejsze pod kątem finansowym oraz łatwiejsze w montażu.

Różnica pomiędzy roletą ppoż. EI a kurtyną ppoż. EW sprowadza się do subtelnych różnic które można przedstawić projektantowi lub rzeczoznawcy ppoż. w celu zastosowania korzystniejszego produktu w postaci kurtyny ppoż.

Roleta ppoż. EI

Oznaczenie „EI”:

E – szczelność ogniową

I – izolacyjność termiczną, gdzie przy pożarze po przeciwnej stronie przegrody przeciwpożarowej temperatura nie przedostaje się przez przegrodę ppoż.

Kurtyna ppoż. EW

Oznaczenie „EW”:

E – szczelność ogniową (czyli parametr taki sam jak przy rolecie ppoż. EI)

W – odporność na promieniowanie cieplne, gdzie część temperatury przedostaje się przez przegrodę jednak nie utrudnia to poruszania się w pobliżu tejże przegrody i nie zagraża życiu/zdrowiu osoby przebywającej w pobliżu przegrody za którą jest pożar.

 

Jak widać w powyższym opisie oba produkty mają podobne zastosowanie i profil jednak znacząco różnią się kosztami ze względu na zastosowane do produkcji materiały.

Zaleca się stosowanie rolet ppoż. EI jako wydzieleń o znacznym gabarycie tj. jako bramy rolowane natomiast przy potrzebie wydzielenia/zabezpieczenia mniejszych otworów (tj. okna, mniejsze przejścia) zaleca się stosowanie kurtyn ppoż. E/EW

 

Parametry techniczne

 
 
Strona główna | O firmie | Oferta | Realizacje | Kontakt |
projekt i realizacja Caddo.pl