32 721 85 71 Psofix
kontakt

PRODUKTY
Elementy
Grawitacyjny system oddymiania
Serwis
sklep on-line

Szybki Kontakt
tel. +48 32 721 85 71
@ kontakt@psofix.pl
kontakt psofix
big info monitor

systemy oddymiania - centrala oddymianiaZainwestuj w bezpieczeństwo...  Mamy 20 lat doświadczenia

 

dzięki sprawdzonym rozwiązaniom w celu zabezpieczenia przed zadymieniem!

 

U NAS KUPISZ NAJTANIEJ ZA ZESTAW STERUJĄCY oddymianieM tj:

-centralę oddymiania

- przyciski oddymiania

- czujniki (czujki) dymu

-klapy dymowe / okna oddymiające


Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu systemów oddymiania, potwierdzonych szeregiem referencji i około 500 realizacjami w całej Polsce, pozwoliło nam na przygotowanie najkorzystniejszej propozycji na rynku. Wszelkie zagadnienia związane z oddymianiem nie są nam obce dlatego warto skorzystać z tej propozycji!


Zadzwoń do nas już dziś! W przypadku zakupu kompletu urządzeń otrzymasz dodatkowy rabat – sprawdź i przekonaj się sam. W naszym asortymencie znajdziesz klapy oddymiające i całe centrale oddymiania w niezwykle promocyjnych cenach - zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym!

 

TEL. 32 721 85 71, KOM. 534 655 980 oraz 783 243 610, EMAIL: sprzedaz@psofix.pl


  zadzwoń

 

 

 

PRZYDATNE INFORMACJEcentrala oddymiania - SERCE SYSTEMU – NAJWAŻNIEJSZY ELEMENT!!

System oddymiania musi być wyposażony w serce systemu tj. CENTRALĘ ODDYMIANIA. Urządzenia ofertowane przez PSOFIX są nowoczesne i posiadają kompletne wyposażenie które zapewnia bardzo wysoki komfort współpracy z urządzeniem i jego obsługę.

 

 centrala RZ centrala2 Centrala DUŻA

 

To centrala oddymiania steruje wszystkimi urządzeniami które zawiera system. Jest ona wyposażona w kpl. akumulatorów który stanowi niezależne źródło zasilania. Jeżeli wskutek pożaru lub wyłączenia wyłącznika głównego zasilanie w budynku zostanie zdjętę centrala będzie nadal pracować prawidłowo wykorzystując zasilanie awaryjne (akumulatorowe). Oczywiście informacja o braku zasilania jest wyświetlana na panelu centrali, możliwe jest też skonfigurowanie takie aby informacja ta była przekazywana również akustycznie. Każda centrala umożliwia za pomocą wbudowanych lub dołączonych modułów na:

  • Obsługę jednej lub więcej linii zasilających napędy klap, okien oddymiających jak również napędów napowietrzających (okien lub drzwi)
  • Obsługę zdalną poprzez sygnał z centrali SAP również ze zwrotną informacją do systemu sygnalizacji pożaru o aktualnym stanie systemu (praca normalna, uszkodzenie, alarm).
  • Sterowania i wywoływania alarmu poprzez zastosowanie certyfikowanych przycisków oddymiania i czujników dymu
  • Obsługę tzw. trybu przewietrzania kiedy poprzez zastosowanie przycisku do wentylacji otwieramy lub zamykamy klapę. Wówczas możliwe jest również wykorzystanie modułu pogodowego wraz z czujnikiem deszczu i wiatru zapewniając automatyczne zamknięcie klapy/okna/drzwi przy silnym wietrze lub opadach deszczu.
  • Sterowaniem innych urządzeń zewnętrznych współpracujących z centralą oddymiania lub wysterowywanych z centrali oddymiania np. wentylatory, klapy pożarowe itp.
  • Obsługa zamknięć ogniowych – podtrzymanie drzwi w pozycji otwartej z wykorzystaniem elektrotrzymaczy i zwór
  • Wiele innych poprzez zastosowanie dodatkowych modułów sterujących

Całość konfiguracji możecie Państwa dokonać konsultując się z naszym Działem Handlowym, który dobierze urządzenia strikte pod Państwa potrzeby oraz budżet przewidziany na system oddymiania  

 
DLACZEGO oddymianie – zasada działania? 

 

Wielu osobom wydaje się, że otwierając klapy dymowe dostarczamy powietrze, które spowoduje, iż ogień będzie się rozprzestrzeniać - tymczasem zakładając, że oddymianie jest realizowane w wydzielonej pożarowo strefie, która zabezpiecza przed ogniem na czas niezbędny do ewakuacji, pozwala to zabezpieczyć również przedostawanie się dymu. Według badań, najbardziej podczas pożaru wielu osobom zagraża dym oraz toksyczne gazy, dlatego warto zastosować oferowane przez nas rozwiązania.

 

Ponad 90% ofiar pożarów budynków umiera na skutek zatrucia gazami a nie wskutek ognia. 

oddymiania3


Elementy

RPO czujka1 czujka w-d


Elektryczny system oddymiania składa się z kilku urządzeń, które w momencie powstania pożaru poprzez stałą współpracę umożliwiają zarówno automatyczne, jak i ręczne otwarcie specjalnych klap lub okien.


Grawitacyjny system oddymiania


centrala1Polecamy zatem urządzenia do odprowadzania dymu i gorąca, które umożliwiają usuwanie, względnie zmniejszają koncentrację trujących, lotnych związków w zagrożonych strefach. Bezpieczeństwo ludzi przebywających w zagrożonym budynku podnosi się, jeśli umożliwiona jest ich ewakuacja, wprowadzenie jednostek ratunkowych, szybkie zlokalizowanie ognia i jego skuteczne gaszenie.


Serwis

serwisW związku z wymaganiami przepisów prawnych, oferujemy Państwu kompleksowe usługi serwisowe, które pozwolą utrzymać istniejący system oddymiania, napowietrzania i kurtyn przeciwpożarowych w stanie gotowości do działań w sytuacji powstania pożaru, aby zapewnić bezpieczną ewakuację ze stref budynku zajętych ogniem.


Strona główna | O firmie | Oferta | Realizacje | Kontakt |
projekt i realizacja Caddo.pl